İçeriğe geç
Anasayfa » Blog » Nisan 2022 – Portföy Performansı

Nisan 2022 – Portföy Performansı

Son portföy yayınımda da belirttiğim gibi bugün portföyümde güncellemelerimi yaptım. Portföyümde %40 oranında TOASO-FROTO kardeşler, %40 oranında EREGL-ISDMR kardeşler ve %10 VESBE, %10 SISE hisselerine yer verdim. TOASO, FROTO, EREGL, ISDMR adeta bir masanın dört ayağı gibi muhtemelen her zaman portföyümde olacaklar. Ancak portföydeki oranları zamanla belki bir miktar düşebilir. AKSA’yı da ekleme veya SISE temettü oranları çok düşük olduğu için oyuncu değişikliğine gitme gibi fikirlerim de var. ENJSA ile yollarımı ayırdım, daha doğrusu yola çıkmamaya karar verdim diyelim.

Temettü Yolcusu’na sayfasında paylaştığı elektronik tablo için teşekkür ederim. Yaptığı tabloda biraz geliştirmeler yapıp kendimce uyarladım. Portföy takibi için de bu tabloyu kullanmaya karar verdim. Mayıs ayı başlangıç portföyüm ise bu şekilde:

 
 

İlk 5 ay için aylık 1.500₺’den hesaplayarak yatırdığım 7.500₺ değerinde portföy oluşturdum. Haziran ayı başında da portföyün son halini paylaşacağım ve 1.500₺ ekleme yapacağım. İlk 6 ay 1.500₺, ikinci 6 ay 3.000₺ ekleme yapmayı hedefliyorum. Ancak Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında 1.500₺ ekleme yapmaya devam edip Ekim’den itibaren de ikinci 6 ayı 3.000₺’ye eşitlemek için 4.500₺ ekleme yapacağım gibi duruyor. Bu ilerleyen aylarda şekillenecek.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Gönderi hakkındaki düşünceleriniz için lütfen yorum yapın.x