İçeriğe geç
Anasayfa » Blog » Temettu_TR

Temettu_TR

     Temettu_TR Twitter’da an itibariyle 32.400 takipçiye sahip ve oldukça geniş kitlelere hitap eden bir uzun vade yatırımcısı. Kendisinin borsa ile tanışması 2012 yılında olmuş ve hemen hemen hepimiz gibi trade ile başlamış hikayesi. Başlangıçta acemi şansı ile kazandıktan sonra 4 yıl boyunca al-satlar yapmış ancak kendi tabiriyle bir arpa boyu yol alamamış ve borsanın bir kumar olduğunu düşünerek 2016 yılında yatırım hesabını kapatmış. 2019 yılı sonunda ise temettü yatırımcılığını keşfetmiş ve iyice araştırarak 2020 Ocak ayı itibariyle 42 yaşında temettü yatırımına başlamış durumda. Hedefi ise 2035 yılında temettü emeklisi olabilmek.

    Portföyünde TOASO, EREGL ve AKSA’yı gelecekte temettüleriyle geçineceği as şirketleri olarak görüyor ve bunların yanına ENJSA ve VESBE’yi de yedek temettü şirketleri olarak eklemiş durumda. SASA ve HEKTS’ı ise büyüme şirketi olarak portföyünde bulunduruyor ve elinden geldiğince hisselerin oranlarını eşit tutmaya çalıştığını söylüyor.

    Kamil Bey hem Twitter hem de blog sayfasında sürekli olarak yeni yatırımcılar için faydalı bilgiler paylaşıyor. Benim de ilgiyle takip ettiğim sayfalarının linklerini sizlere bırakıyorum. Sizlerin de takip etmesini öneririm.

Twitter: https://twitter.com/Temettu_TR

Blog: https://uzunvadetemettuyatirimi.blogspot.com/

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Şafak

Merhabalar Caner Hocam,

Youtube kanalınızda kullandığınız excel i paylaşma imkanınız var mıdır? Çok ilgimi çekti.

Zengin Muallim

Merhaba Şafak Bey, şu linkten indirmiştim zamanında ve sonra kendime göre uyarladım👇🏻
https://temettuy.blogspot.com/2022/03/hisse-portfoy-takip-tablosu-kullanimi.html

Abdurrahim

Elinize sağlık güzel bir inceleme olmuş, devamını da bekleriz. Finansal okuryazarlık, özellikle de temettü emekliliği konusunda çevremde kimseden birşey duymadım, sizin gibi hocalarımız sayesinde o kadar kıymetli bilgiler öğreniyoruz ki paha biçilemez değerde. Takibe devam hocam.

Zengin Muallim

Teşekkürler, amacımız da insanlara finansal okuryazarlık kazandırmak zaten 🙂

4
0
Gönderi hakkındaki düşünceleriniz için lütfen yorum yapın.x